Лікування

ПРОФІЛІ САНАТОРІЮ

Захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи і хребта, системи кровообігу, органів травлення, жіночих статевих органів, шкіри, урологічні захворювання, порушення обміну речовин та ендокринологічні захворювання.

ПОКАЗАННЯ ДО ЛІКУВАННЯ

Ревматичний поліартрит, ревматоїдний поліартрит, хвороба Бехтєрєва, остеохондроз, спонділоартроз, деформуючий остеоартроз, травматичні пошкодження кісток, сухожилків, м'язів, радикуліт, радикулоневрит, невралгія, неврит, плексит, дисциркуляторна енцефалопатія І-ІІст., нейроциркуляторна дистонія, астено-невротичний синдром, наслідки перенесених травм хребта і спинного мозку, дитячий церебральний параліч, мігрень, хронічний гепатит, хронічний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, постхолецистектомічний синдром, жовчокам’яна хвороба, хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічний ентерит, хронічний коліт, сечокам'яна хвороба, хронічний пієлонефрит, хронічний цистит, сечокислий діатез, хронічний простатит, уретрит, хронічний сальпінгоофорит, хронічні захворювання міокарда, атеросклеротичний кардіосклероз, гіпертонічна хвороба І-ІІст, облітеруючий ендартеріїт, ожиріння, цукровий діабет, подагра, екзема, псоріаз.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Всі гострі захворювання, хронічні захворювання в стадії загострення, онкологічні, гематологічні захворювання, туберкульоз (всі форми), некомпенсовані стани всіх органів і систем, інфекційні захворювання, посттравматичний синдром раніше 3-х місяців після травми, варикозна хвороба раніше першого року після гострого тромбофлебіту, ревматоїдний поліартрит ІІ-ІІІ ст., гіпертонічна хвороба III ст., нестабільна стенокардія, стенокардія напруження ІІІ-ІV ФК, доброякісні пухлини сечостатевої системи (поліпи, фіброміоми, кісти), ендометріоз, гідросальпінкс, мастопатія, пухлини молочних залоз, лихоманка, схильність до кровотечі, психічні захворювання, судомний синдром.

ПРИРОДНІ ЛІКУВАЛЬНІ РЕСУРСИ

МІНЕРАЛЬНА СІРКОВОДНЕВА ВОДА

Шклівська мінеральна сірководнева вода аналогічна водам курортів Немирів і Любінь Великий (Львівська область) і наближена до вод Сочі-Мацестинського типу. За хімічним складом – сульфатно-гідрокарбонатна кальцієво-магнієва з середньою мінералізацією (2,5-4 г/л) із вмістом сірководню 120-150 мг/л. Застосовується зовнішньо у вигляді ванн. Механізм дії сірководневих ванн складається з суми ефектів хімічної, термічної, гідростатичної і рефлекторної дії, це проявляється в покращенні загального кровообігу, особливо периферійного, шкірного, що сприяє зняттю стресів, зниженню артеріального тиску, підвищенню опору шкіри до різних мікроорганізмів, покращенню процесів обміну речовин, зняттю запалення і болю в суглобах. З великим ефектом призначаються гінекологічні сірководневі зрошення при різних хронічних запальних захворюваннях жіночих статевих органів.

ТОРФЯНІ МІНЕРАЛЬНІ ГРЯЗІ

Цілющий ефект пелоїдів базується на впливі на тіло людини хімічних, механічних і температурних подразників. Фізичні властивості торфу дозволяють робити аплікації порівняно високої температури, що надає зігріваючий і стимулюючий ефект. Механічний вплив зумовлений тиском пелоїдної маси, а також тертям між частинками торфу і тілом пацієнта. Хімічний фактор лікування заснований на проникненні мікроелементів і біологічно активних речовин в організм через шкіру. Комплекс вищевказаних аспектів має трофічну, протизапальну, десенсибілізуючу, нейрогуморальну і розсмоктуючу дію і створює довготривалий лікувальний ефект. Зокрема, у пацієнтів активізується обмін речовин, покращується кровообіг, посилюються гальмівні процеси в корі головного мозку, за рахунок чого знімається стрес, втома і напруження. Крім того лікувальна грязь має місцевий протимікробний ефект, підвищує імунітет і загальний тонус. Пелоїдолікування застосовується для лікування порушень нервової системи - невралгії, радикуліти, гангліоніти . Торф є відмінним засобом для терапії та профілактики захворювань опорно-рухового апарату, зокрема, запальних захворювань суглобів, наслідків травм. Цілюща грязь добре зарекомендувала себе в лікуванні багатьох хвороб травної системи - гепатиту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриту, коліту, холециститу. Крім цього, пелоїдотерапія застосовується в терапії розладів статевої сфери у чоловіків і жінок, шкірних та інших захворювань. Найбільш поширеною методикою пелоїдотерапії є аплікації. Вони поділяються на загальні, коли впливу піддається більша частина тіла, і місцеві. Крім аплікацій в санаторії застосовуються ректальні і вагінальні тампони.

МІНЕРАЛЬНА ВОДА "НАФТУСЯ"

"Нафтуся" – це гідрокарбонатна натрій- калій -магнієва вода слабкої мінералізації із біологічно активними речовинами – бітумами, гумусами, карбоновими ненасиченими жирними кислотами, нейтральними та кислими смолами, маслами, фенолами тощо. До складу цієї мінеральної води входять такі мікроелементи як натрій, калій, магній, мідь, свинець, літій, залізо, бром, йод, а також хлориди, сульфати, вуглекислота, сірководень, кремнієва кислота. Вона має легкий присмак нафти та запах сірководню. У відкритій посудині вода спочатку виділяє газ, але вже через декілька годин на її поверхні з’являється масляна плівка. Лікувальні та оздоровчі властивості «Нафтусі» мають широкий спектр:

сечогінна, жовчогінна, спазмолітична, знеболююча дія, стимуляція функції нирок і печінки; нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту та підшлункової залози, залоз внутрішньої секреції, відновлення клітин печінки, заспокоєння запальних процесів; нормалізація метаболізму (включаючи вуглеводний обмін, що особливо важливо для хворих на цукровий діабет); виведення каменів невеликих розмірів із нирок, сечовивідних та жовчовивідних шляхів, жовчного міхура та попередження їхнього утворення; очищення організму від шлаків, токсинів, радіонуклідів; імуномоделюючі властивості.

Лікування «Нафтусею» призначається при захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів (сечокам’яна хвороба, цистит, пієлонефрит, вроджені аномалії), захворювань органів травлення (хронічний гепатит, дискінезія жовчовивідних шляхів, холецистит, панкреатит, коліти), захворювання обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння та зайва вага). Не завадить пройти курс лікування «Нафтусею» і хворим з проблемами опорно-рухового апарату, серцево-судинної та периферійної нервової систем.

МОРШИНСЬКА РОПА

Джерело №1

Високомінералізована ропа. За хімічним складом – хлоридно-сульфатна натрієво-магнієва. Суттєво доповнюють терапевтичну цінність води мікроелементи – мідь, цинк, залізо, алюміній, стронцій, титан, кобальт. Використовується для внутрішнього застосування. Особливо ефективна при лікуванні гастритів з пониженою секреторною функцією, ентероколітів з підвищеною моторно-евакуаторною функцією.

Джерело №6

Високомінералізована ропа. За хімічним складом – сульфатно-хлоридна натрієво-магнієво-калієва з високим вмістом сульфатів магнію і калію, які в основному і обумовлюють специфічну дію при лікуванні хворих з паталогією печінки і жовчовивідних шляхів, гастритами із збереженою і підвищеною секреторною функцією.

ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

В санаторії широко застосовуються процедури лазеротерапії, магнітотерапії, магніто-лазеротерапії, ампліпульстерапії, діадинамотерапії, УВЧ-терапії, ультразвукової терапії, гальванізації, електрофорезу, гідроколонотерапії, релаксотерапії, пневмопресотерапії, трав’янних і масляних інгаляцій, ароматерапії, масажу, підводного душ-масажу, лікувальної фізкультури. Лікування доповнюється синглентно-кисневою терапією і фітотерапією.

Обстеженя проводяться в клінічній і біохімічній лабораторіях, кабінетах функціональної і ультразвукової діагностики. Консультації проводять невропатолог, уролог, гінеколог, стоматолог.

ПРОЦЕДУРИ

Перелік процедур, які входять у вартість послуги одного ліжко-дня санаторно-курортного лікування для пацієнтів, які проживають у санаторії. Вартість одного дня лікування 290 грн.

 1. Мінеральні ванни сірководневі та грязеві аплікації через день
 2. Сухий масаж
 3. Три фізпроцедури
 4. Лікувальна фізкультура
 5. Мінеральна вода «Нафтуся» або «Моршинська»
 6. Діагностичне обстеження ( ЕКГ, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові)
 7. Консультація лікаря

Перелік процедур, які входять у вартість послуги одного дня санаторно-курортного лікування для амбулаторних пацієнтів. Вартість одного дня лікування (курсівка) 350 грн.

 1. Мінеральні ванни сірководневі та грязеві аплікації через день
 2. Сухий масаж
 3. Три фізпроцедури
 4. Лікувальна фізкультура
 5. Мінеральна вода «Нафтуся» або «Моршинська»
 6. Діагностичне обстеження (ЕКГ, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові)
 7. Консультація лікаря